Протікання робочих рідин при тривалому простоюванні автомобіля

Тривалі простої транспортного засобу здатні стати причиною різних неприємностей, усунути які часто важко і витратно. Якщо час від часу прогрівати двигун, перемикати передачі і включати кондиціонер – автомобіль перенесе простоювання набагато легше. Однак, не у кожного є можливість регулярно відвідувати свою машину, і це може привести спочатку до невеликих, а після і складних проблем.

Тривале простоювання автомобіля без роботи може привести до:

  • зсихання і розтріскування прокладок, сальників, різних патрубків і шлангів, що стане причиною протікання;
  • появи окислювальних процесів, які приведуть до появи іржі;
  • зниження властивостей палива і гальмівної рідини, що може викликати накопичення вологи в паливному баку і гальмівній системі;
  • погіршенню властивостей масла – воно може почати розшаровуватися і присадки осядуть на дно картера, запуск двигуна з таким маслом може привести до серйозних проблем.

Що робити після довгого простою

У випадку з зіпсованими автомобільними рідинами відповідь дуже проста – їх необхідно поміняти.

У моторному маслі, в разі відсутності запуску двигуна понад півроку, відбувається розшарування фракцій, воно не змащує і може сильно чадіти, відкладаючи щільний шар нагару і шламу. Трансмісійні та редукторні масла більш стійкі до старіння, однак, якщо ви давно не міняли їх – то це хороший привід, щоб їх замінити.

Гальмівна рідина володіє гігроскопічністю – вбирає в себе вологу, яка може викликати корозію деталей, а також стати причиною втрати тиску в гальмівній системі, через що ефективність роботи гальмівної системи сильно падає. Виробники рекомендують міняти рідину не рідше, ніж раз в 2 роки.

Охолоджуюча рідина також володіє схильністю до старіння – погіршуються антикорозійні властивості і зменшується діапазон робочих температур. Це призведе до появи іржі в радіаторі, а також рідина не буде здатна в повній мірі охолоджувати двигун.

Видимі проблеми та їх вирішення

Якщо раптом під вашим автомобілем утворилася калюжка масла або антифризу – то значить, що з’явилася тріщина в прокладці, сальнику чи якій-небудь трубці. Але що робити, якщо СТО закриті на період карантину, а автомобіль необхідно експлуатувати? Для вирішення цієї проблеми існують спеціальні присадки-герметики для двигуна, трансмісії і системи охолодження. Принцип їх дії полягає в наступному – в складі засобу знаходяться спеціальні добавки, які циркулюють разом з робочою рідиною (маслом або антифризом) і самостійно виявляють протікання. Далі, при контакті з повітрям в місці пошкодження, дані добавки полимеризуются і зупиняють протікання. Дана механіка дозволяє засобу виявляти навіть найдрібніші протікання, непомітні неозброєним оком. Після використання такої присадки досить додати експлуатаційну рідину до необхідного рівня.

В підсумку

Довгий простій автомобіля часто пов’язаний з різними проблемами. Рідини втрачають свої властивості, прокладки, сальники і ущільнювачі зсихаються, а метал – окислюється. Але сучасна автохімія розвивається і навіть протікання можна усунути самостійно, без відвідування СТО. Але все ж, намагайтеся хоча б раз на місяць знайти можливість вивести автомобіль на невеликі поїздки – це істотно знизить ймовірність появи проблем.

Переглянуті товари